Kayısı Kili


kilKayısı Kili

Kayısı Kili, etkili doğal içeriğiyle vücut, yüz ve saçlarınıza güzellik veren kil, teninizdeki ışıltıyı yeniden uyandırarak gözeneklerde biriken yağı, tozu ve siyah lekeleri temizler. Her cildin derinlemesine nemlendiren ve tüm yağ kalıntılarını alacak bir maskeye ihtiyacı vardır.

Maskeyi hazırlamak için, 3 yemek kaşığı Doğacı kil’e 3 damla Doğacı kayısı yağı, 3 damla zeytinyağı ve ılık su ilave ederek macun haline getiriniz. Göz kenarlarına ve dudaklara gelmeyecek şekilde tüm cilde yedirilir. Cildin gerginleşme durumuna göre ortalama olarak 10 dakika bekletilir. Doğacı kayısı sabunu kullanılarak cilt ılık suyla yıkanır.

Kil Hazırlanması:

Kil zengin içeriği ile cildi besler. Kil maskesi için 1 avuç kili, 2 çorba kaşığı ılık su ve birkaç damla kayısı yağı ile karıştırılır.

Hamur kıvamına gelince göz ve çevresi hariç yüze ve boynunuza uygulayın. Eğer cildiniz yağlı ise karışıma birkaç damla limon suyu, Cildiniz kuru ise bir tatlı kaşığı bal ekleyin. 5 dakika kurumasını bekleyin ve Ilık Su ile yıkayarak cildinizi temizleyin. Dilenirse Tüm vücuda uygulayabilirsiniz.

Sivilceler için, Sivilceleri sıkmadan kurumasını bekleyin. Kil maskesine 2 damla limon suyu, 2 tatlı kaşığı kayısı çekirdeği yağı ekleyip karıştırın. ince uçlu temizlik pamuğu ile sivilelerin üzerine hafif bastırarak maskeyi yedirin. Bir kaç dakika bekleyiniz ve ılık su ile temizleyin.